Porady

"

- czy zamawiać pościel czysto bawełnianą czy z domieszką poliestru, i co przemawia za konkretnym rozwiązaniem

– Wybór tkaniny pościeli jest raczej sprawą indywidualną i zależy od hotelu. Naszym klientom oferujemy dwa rodzaje materiałów pościeli hotelowej: 100% bawełnianą lub z 20% domieszką poliestru. Każda z nich ma pewne plusy i minusy. Nasi klienci mają tego pełną świadomość podczas wyboru i zakupu.

- jaką gramaturę powinna mieć pościel hotelowa i jak rozwiązać dylemat – wyższa gramatura, bardziej wytrzymała pościel, ale cięższa, a przez to droższa w praniu vs. niższa gramatura, mniejsze koszty prania, ale mniejsza wytrzymałość (i czy rzeczywiście jest taki dylemat)

– Odpowiedź nie jest prosta. Inną specyfikę ma hotel ***** nastawiony na klienta biznesowego w a inną obiekt *** usytuowany w kurortach wypoczynkowych i nastawiony na rodziny z dziećmi. Sprzedawana przez naszą firmę pościel hotelowa posiada od 120 do 175 g/mkw. To taki kompromis między żywotnością, wagą i kosztem prania. Ze względu na mniejszą wytrzymałość nie stosujemy materiałów o niższej gramaturze, natomiast ze względów ekonomicznych a przede wszystkim estetycznych, nie proponujemy naszym klientom pościeli w wyższych gramaturach. Zawsze pomagamy klientowi dokonać odpowiedniego wyboru. Poza gramaturą równie istotne w tkaninach pościelowych jest gęstość czyli ilość nitek na cal.

- czy zamawiać pościel białą, czy eksperymentować z kolorami, i od czego to zależy

- Zdecydowanie polecamy pościel białą. Jest neutralna pasuje do każdego wnętrza. Niema też problemu z domawianiem (uzupełnianiem) ponieważ niema problemy ze spieraniem się koloru. Biała pościel sprawia także wrażenie czystości i świeżości.

- jakie wzory wybierać, czy widać tu jakieś zmiany w preferencjach

- Wybór pościeli ze wzorem czy gładkiej to tylko i wyłącznie kwestia gustu klienta.

- ile kompletów pościeli zamówić do przykładowego obiektu ze stu miejscami noclegowymi i na jaki czas średnio jeden komplet pościeli wystarcza

- Zalecamy naszym klientom zakup co najmniej trzech zmian pościeli (czyli 300 kompletów). Jeden komplet na łóżkach, drugi w pralni, trzeci rezerwowy. Oczywiście przy niewielkim obłożeniu obiektu, tych kompletów może być mniej. Trudno jest określić czas użytkowania jednego kompletu pościeli. Jest to uzależnione od eksploatacji pościeli jak również od sposobu pielęgnacji w pralni. Przy zachowaniu odpowiedniej ilości zmian oraz poprawnej pielęgnacji jeden komplet pościeli powinien wystarczyć na ok. 2 lata użytkowania.Na Państwa pytania odpowiedziała:

Dorota Świesiulska , specjalista ds. sprzedaży firmy SE-DA

"