True

Tekstylia hotelowe oczami gościa

Każdy kto prowadzi hotel zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest obsługa gościa hotelowego. Właśnie dlatego właściciel obiektu powinien zadbać o jak najwyższy standard wyposażenia i obsługi. Goście przyjeżdżają w różnych celach i na określony okres czasu, ale bez względu na powód i długość pobytu, każdy z nich chce mieć wyposażenie pokoju i łazienki na wysokim poziomie. Z punktu widzenia gościa szczególnie ważne są tekstylia, takie jak pościel, zasłony, ręczniki czy szlafroki.

Tekstylia hotelowe - czego oczekuje gość hotelowy?

Każdy gość hotelu i pensjonatu pragnie mieć wygodne łóżko i pachnącą, nieskazitelnie czystą pościel. Najlepiej gdy pościel jest śnieżnobiała, miła w dotyku i komfortowa w użytkowaniu. Musi być także idealnie dopasowana do rozmiaru kołdry i poduszek, nie może być ani za duża ani za mała, bo powodowałoby to niekomfortowy sen. Pościel hotelowa nie może być w żadnym wypadku szorstka i sztywna, poszarzała i ze śliskich materiałów. Powinna posiadać odpowiednią gramaturę i grubość, i absolutnie nie może być cienka. Dobrej jakości tekstylia bieliźniane to podstawa, ponieważ zapewniają gościowi komfortowe warunki do odpoczynku i świadczą o profesjonalizmie hotelu.

Na co jeszcze zwraca uwagę gość hotelowy?

W pokoju powinna znajdować się dekoracja okienna w postaci zasłony, a na łóżku element dekoracyjny w postaci estetycznego koca lub narzuty. Dla gościa bardzo ważna jest także łazienka w której pierwszoplanową rolę odgrywają ręczniki. To tekstylia, które powinny być miękkie w dotyku, dobrze chłonąc wodę, być śnieżnobiałe i puszyste. Gość hotelowy nie lubi cienkich, skurczonych ręczników, którymi nie może dobrze osuszyć ciała po kąpieli. Bardzo mile widziane są antypoślizgowe dywaniki, bo nikt nie lubi zderzenia z zimną podłogą posadzki zaraz po wyjściu spod prysznica. Gość docenia rękawice i myjki do kąpieli, a także miękkie szlafroki i kapcie do hotelowego SPA.

Tekstylia hotelowe - co jeszcze jest ważne dla gościa?

Bardzo ważny jest posiłek w hotelowej restauracji. Śniadanie powinno być podane na śnieżnobiałym, czystym  obrusie w towarzystwie serwetek i nakładek. Bielizna stołowa to istotny element aranżacji stołu dlatego musi być pierwszorzędnej jakości i nieskazitelnej czystości. Gość hotelowy wymaga odpowiedniego standardu wszystkich akcesoriów, ponieważ każdy najmniejszy detal ma wpływ na jego satysfakcję i zadowolenie. Każdy elegancki hotel powinien rozpieszczać swoich gości. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup bielizny pościelowej i stołowej od dostawcy i producenta tekstyliów hotelowych najwyższej klasy.  

Na Państwa pytania odpowiedziała:

Dorota Jędraszek , specjalista ds. sprzedaży firmy SE-DA

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.